O nas

Stowarzyszenie Tęczówka jest organizacją działającą na rzecz osób LGBT. Zajmujemy się edukacją społeczną, w tym promowaniem tolerancji oraz przeciwdziałaniem dyskryminacji, szczególnie ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Więcej

Działamy w zakresie integracji społecznej osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Naszym celem jest też promocja zdrowia – głównie profilaktyka HIV/AIDS. Prowadzimy m.in. partyworking, grupy wsparcia, organizujemy spotkania i wydarzenia (np. Coming Out Day).

Wesprzyj nasze stowarzyszenie

Kwota:


Zarząd Stowarzyszenia

image

Tomas Kołodziejczyk

Prezes

Tomasz Kołodziejczyk społecznik miasta Katowice, aktywista LGBTQIA+ (na rzecz osób nieheteronormatywnych ), członek Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach oraz członek Kampani Przeciw Homofobii. Od października 2017 członek Powiatowej Rady Pożytku Publicznego w Katowicach. Absolwent fizyki i informatyki na Uniwersytecie Śląskim, z zawodu programista oraz manager projektów. Ponad 10 letnie doświadczenie w działaniach antydyskryminacyjnych oraz prawno człowieczych. Współorganizator Marszy Równości, Śląskich Manif oraz Strajków Kobiet w Katowicach.

 

 

 

image

Sabina Kozińska

Zastępca prezesa

absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku zarządzanie, absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. ks. Emila Szramka na kierunku socjologii. Związana ze Stowarzyszeniem Tęczówka od 2013 roku, od grudnia 2017 roku członek zarządu w roli zastępcy prezesa. Jako członek zarządu w swojej pracy chciałaby skupić się integracji społeczności LGBT+, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet biseksualnych i lesbijek, oraz zachęcaniu ich do aktywnego włączenia się w działalność Stowarzyszenia. Innym obszarem zainteresowań nowej zastępcy prezesa są: problematyka dyskryminacji zwłaszcza ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową oraz zapobieganiu dyskryminacji poprzez działania edukacyjne. Prywatnie fanka tęczowych seriali i ciekawych książek.

 

 

 

image

Aldona Waligórska-Ziob

Sekretarz

 

 

 

popup

PrawoPlakat 1B600